Gledališka šola (mentor: Viktor Hrvatin Meglič)
Na ogled
V torek, 7. 1. 2025, se ob 18. uri ponovno prične gledališke šola Teatra Magdalena pod vodstvom mentorja Viktorja Hrvatina Megliča.
Obiskovalci gledaliških klasov bodo spoznali osnove zakonitosti odra in igralca/igralke na njem.
Osnovne pozicije odra, osnovna igralska postavitev na odru, koncentracija, kompozicija. Potem odnos in bližina s soigralcem, govorna tehnika, ustvarjanje atmosfere. Čustveno odzivanje in gledališka improvizacija.
Šola bo potekala kot Master Class za nastopajoče. Omogočala bo spoznavanje avtorske ekipe in služila kot priprava (uvod) na vaje za predstavo.
Delavnica je namenjena vsem, ki jih odrska umetnost zanima ne glede na starost in predznanje.
Gledališka šola je brezplačna, pričakuje pa se aktivno soustvarjanje vsebin Teatra Magdalena. Delavnice bodo potekalo ob torkih od 18.00 do 20.00 z zaključno produkcijo 30. 1. 2025.
Prijave so obvezne na: pr@magdalena.si
---
Viktor Hrvatin Meglič, rojen leta 1982 v Mariboru, je leta 2005 končal študij dramske igre in umetniške besede na AGRFT pri mentorjih Jožici Avbelj, Dušanu Mlakarju, Branku Šturbeju in Borisu Cavazzi. Diplomiral je leta 2007. Debitiral je z vlogo Paše v Dragi Eleni Sergejevni v režiji Edvina Liverića (Škuc, Gledališče Glej, 2004). Po študiju se je zaposlil v Drami SNG Maribor, kjer je med drugimi odigral naslovno vlogo v Evripidovem Orestu nemškega režiserja H. Heymeja.
Sodeloval je v plesnih predstavah Angel (samostojni buto projekt v okviru šolanja na AGRFT, 2005), Ojdipus/Celica organizma (Kiberpipa, 2005, koreografija Daša Lakner, Viktor Meglič) in v buto predstavi Tanje Zgonc Koan Kenšo (Plesni teater Ljubljana, 2005). Sodeloval je tudi pri projektih v vlogi režiserja in izvajalca v predstavah Recital (Lutkovno gledališče Ljubljana, 2005) in Koridor, prezrta kot poezija na cesti (Ana Desetnica, 2005), za katero je prejel nagrado za najboljšo predstavo. Sodeluje pa tudi pri bralnih uprizoritvah PreGlej (gledališče Glej). Sodeluje tudi z drugimi gledališči v klasičnih, mladinskih, otroških, alternativnih, avtorskih, gibalnih in plesnih projektih.
Dogodek poteka v okviru kulturnega programa PEKART, ki se izvaja kot preplet interdisciplinarnih kulturnih dejavnosti na širšem območju MOM ter zajema podprograme glasbene, uprizoritvene in likovne umetnosti, katerih namen je posredovanje dobrin na različnih kulturno-umetniških področjih in dopolnjevanje programske ponudbe.
Dejavnost podpira: Mestna občina Maribor